LIAZka odjela k další službě do Kroměříže

Konec roku 2020 byl ve znamení loučení. Po 15 letech služby odjela LIAZka do svého nového působiště, kterým je jednotka SDH mešta Kroměříž.

Důvody jsou prosté, hlavně tedy nerentabilní náklady spojené s provozem vozidla z konce 80. let. Náklady za opravy již přestaly být únosné.

LIAZ 101 CAS 24 začala sloužit v Hajnici v roce 2005. Na vůz byla namontována zcela nová nástavba v dílnách firmy SPS Slatiňany. V prvních letech provozu musela být dislokována v jiných prostorech (HLF Hajnice), protože se do staré hasičárny prostě nevešla. Až v roce 2010 zaparkovala poprvé do nové hasičárny, odkud i naposledy vyjela.

LIAZka vyjela k nespočtu mimořádných událostí, při kterých byla nápomocna při likvidaci mimořádných událostí. Počet výjezdů převyšuje číslo 500.

V současné době máme od HZS Královéhradeckého kraje zapůjčený prvovýjedový vůz Mercedes Benz, CAS15, který vám představíme v nějakém z budoucích článků. 🙂

Přejeme do Kroměříže, aby LIAZka i nadále sloužila svému účelu a odjela ještě mnoho kilometrů.