Přehled výjezdů jednotky v roce 2018

Seznam všech výjezdů jednotky SDH Hajnice v roce 2018. Je-li nadpis oranžový, tak na něj můžete kliknout pro více informací, fotek nebo videí… 🙂

Výjezdy za rok: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | starší

17/2018, 16. 2.: Požár RD v Trutnově

V 14:57 jsme vyjeli k požáru rodinného domu v Trutnově, ulice Libušinka. Krátce po výjezdu jsme operačním střediskem vráceni zpět na základnu z důvodu menšího rozsahu požáru.

16/2018, 10. 2.: Místo požáru domu jednotky zjistily neohlášené pálení

V 18:09 jsme vyjeli společně s dalšími čtyřmi jednotkami k požáru domu v obci Žireč. Po příjezdu první jednotky na místo události bylo zjištěno, že zde dochází k neohlášenému pálení odpadu. Ostatní jednotky byly odvolány zpět na svoje základny.

15/2018, 9. 2.: Požár sazí v obci Proruby

Po 18h jsme vyjeli s CAS 24 a CAS 32 k požáru sazí v komíně v rodinném domku. Jednotky pomocí kominické růžice hořící saze strhly a zkontrolovali komínový prostor zda nedochází k dalšímu nežádoucímu hoření. Na místě zasahovali jednotky z Hajnice, Hořiček a Jaroměře.

14/2018, 7. 2.: Dopravní nehoda v Komárově zaměstnala dvě jednotky hasičů

Krátce před 20h jsme byli povoláni krajským operačním střediskem k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu. Po příjezdu jsme zjistili, že nehoda se oběšla bez zranění. Jednotka vozidlo zabezpečila proti požáru a řídila provoz na komunikaci. Po příjezdu profesionálů z Jaroměře se naše jednotka vrátila zpět na základnu.

13/2018, 27. 1.: Autonehoda jeřábu v Žirči

V 18:24 jsme vyjeli k nehodě jeřábu. Během jízdy je naše jednotka odvolána zpět na svoji základnu.

12/2018, 26. 1.: Jednotky likvidovaly požár sazí v obci Maršov u Úpice

V 5:35 jsme byli operačním střediskem povoláni k požáru sazí v komínu v obci Maršov u Úpice. Jednotky saze strhly pomocí kominického nářadí a poté ještě komín překontrolovaly termokamerou. Ke škodám na majetku nedošlo. Na místě zasahovaly dobrovolné jednotky z Hajnice, místní – Maršov u Úpice a stanice Trutnov.

11/2018, 19. 1.: V rámci projektu First Responder jsme vyjeli k záchraně osoby v Hajnici

Jednotka Hajnice byla ve večerních hodinách vyslána k případu náhlé zástavy krevního oběhu osoby, který se stal v Hajnici. Po úspěšné resuscitaci (s využitím diagnostiky pomocí AED) byl pacient předán do péče záchranné služby.

O projektu First Responder: Jednotka je od října 2016 součástí projektu FIRST RESPONDER.

10/2018, 18. 1.: Spadlý strom ve Vyhnánově

Jednotka za použití motorové pily odstranila strom spadlý přes komunikaci ve Vyhnánově.

9/2018, 17. 1.: Dopravní nehoda na Výšince

Jednotky vyjely k dopravní nehodě dvou automobilů. Jedna zraněná osoba předána do péče ZZS. Jednotky provedly úklid komunikace.

Zasahující jednotky: PS Trutnov, PS Dvůr Králové, JSDH Hajnice.

8/2018, 17. 1.: Dopravní nehoda ve Dvoře Králové

Jednotka Hajnice byla cestou odvolána zpět na základnu.

7/2018, 16. 1.: Požár sazí ve Dvoře Králové

Jednotka byla odvolána cestou na požár sazí v Krkonošské ulici ve Dvoře Králové. Zasahovala pouze jednotka z PS Dvůr Králové.

6/2018, 11. 1.: Odstranění stromu ve Studenci

Jednotka vyjela do Studence, kde pomocí mtorové pily likvidovala strom, který zasahoval do komunikace.

5/2018, 10. 1.: Spadlý strom v Horním Žďáru

Strom byl odstraněn před příjezdem jednotek. Zasahující jednotky: PS Dvůr Králové, JSDH Hajnice

4/2018, 8. 1.: Spadlé stromy v Hajnici

Jednotka likvidovala pomocí motorové pily dva spadlé stromy na cestě na Mravenčí domky.

3/2018, 8. 1.: Požár sazí v Hajnici

K požáru sazí vyjely jednotky SDH Hajnice a PS Dvůr Králové nad Labem do Hajnice. Z důvodu šíře komínu nebylo možné seze vymést, došlo tak ke kontrolovanému vyhoření sazí.

2/2018, 4. 1.: Čerpání vody v Hajnici

Jednotka odčerpala pomocí kalového čerpadla zatopený sklep v Hajnici. Důvodem byla rychlá obleva.

1/2018, 3. 1.: Technická pomoc v Horním Žďáru

Jednotky SDH Hajnice, PS Dvůr Králové a PS Trutnov vyjeli k likvidaci popadaných stromů a vytažení zapadlých vozidel do Horního Žďáru. Komunikace byla sjízdná pouze při použití sněhových řetězů. Naše jednotka byla vrácena na základnu, kde držela pohotovost po celou dobu sněhové kalamity.