Jednotka je od října 2016 součástí projektu FIRST RESPONDER

Již od 1. října 2016 je jednotka SDH Hajnice zařazena do projektu Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje FIRST RESPONDER.

O projektu FIRST RESPONDER

Projekt se nechal inspirovat v Izreali a ZZS Královéhradeckého kraje byla první v ČR, která tento projekt úspěšně spustila. Cílem je sdružit vyškolené dobrovolníky, kteří mohou pomoci osobám s náhlou zdravotní indispozicí. First respondéři tak zasahují dříve v místech s horší dostupností vozidel ZZS (tedy v odlehlých a těžko přístupných oblastech). Záchranka má do jistých oblastí „daleko“ a v při selhávání životních funkcí je čas tím největším nepřítelem. A snaha snížit čas první pomoci je hlavním cílem tohoto projektu. Vyškolenému dobrovolníkovi pak jen přijde výzva prostřednictvím mobilní aplikace i s přesnou polohou zraněného.

Další info: zzskhk.cz

Automatický externí defiblirátor

AED Lifepak CR Plus – automatický externí defiblirátor je určený pro širokou veřejnost, který dodá srdci ve stavu komorové fibrilace, či komorové tachykardii řízený výboj sloužící k obnovení normálního srdečního rytmu – tzv. defibrilaci.

Jednotka zařízením disponuje již od června loňského roku a právě na základě tohoto došlo k vyškolení členů jednotky v systému First Reponder. Proto jsme již nejednou byli povoláni k případům osob s náhlou zástavou srdce, například i do Barevných domků Hajnice.

O AED: Wikipedia

Fotogalerie ze školení First Responder: