Členství v jednotce

Chceš se i ty stát členem jednotky sboru dobrovolných hasičů? Tak nás kontaktuj a rádi tě u nás přivítáme!

Uchazeč:

• Je starší 18 let (účastnit se výcviku a školení může již od 17 let).
  • Je způsobilý po zdravotní stránce (posuzuje praktický lékař).
  • Měl by být v dobré fyzické kondici.
  • Měl by mít dostatek volného času. Činnost v jednotce je časově velmi náročná.
  • Ideálně by měl bydlet v Hajnici nebo bezprostředním okolí.
  • Musí mít čistý trestní rejstřík.

Co je pro nás výhodou:

• Vlastnění řidičského oprávnění sk. C (a zkušenosti s řízením vozidel nad 3,5 tuny).
  • Předchozí praxe u hasičů, pozitivní vztah k hasičině, působení v kroužku mladých hasičů.
  • Zaměstnání v obci Hajnice.

Jak fungujeme:

• Uchazeč je přijat do ročního zácviku, kdy nevyjíždí k zásahům, ale aktivně se věnuje činnosti v jednotce (školení a výcvik).
  • Pokud vše půjde podle vzájemných představ, tak je uchazeč zařazen do výjezdu a stává se plnohodnotným členem výjezdové jednotky. Nadále musí plnit veškeré povinnosti (účast na školeních a výcvicích), navíc bude vyjíždět k zásahům.
  • Členovi je přiděleno oblečení a ochranné pomůcky, o které se musí aktivně starat.
  • Jednotka obce Hajnice je zařazena do kategorie JPO II, což obnáší výjezd jednotky do 5 minut od vyhlášení poplachu. Proto rádi uvítáme občany obce, kteří v obci i pracují.
  • Jednotka vyjíždí ke všem typům mimořádných událostí (požáry, autonehody, technické pomoci,…). Poslední roky máme přes 80 výjezdů ročně.