Vozový park

CAS 25, LIAZ 101

liazV roce 2005 jsme dostali repasované vozidlo Liaz 101, které je na prvním výjezdu, tudíž vyjíždí ke všem událostem. Není třeba zvlášť představovat tuto legendu mezi hasičskými speciály. Zvláštností naší Liazky je jistě čepadlo Ziegler s vývěvou Trokomat. Vozidlo přepravuje posádku 1+7 osob.

Vybavení: Kabina: radiostanice Motorolo GM360, navigace Panasonic Strada, 2x svítilny Survivor, 1x svítilnu LedLenser, 4x dýchací přístroj Pluto 300 Comfort, 4x polohovací pás se sekerou, 8x reflexní vesta. Nástavba: vyprošťovací nářadí (rozpínák, nůžky), plovoucí čerpadlo Honda, přetlakový ventilátor Honda, elektrocentrála Honda, motorová pila Husqvarna, rozbrušovací pila Husqvarna, osvětlovací stožár a trojnožka,vakuové dlahy, lékárna, nosítka, lezecké vybavení, neprořezné oblečení, kombinéza proti nebezpečnému hmyzu, kominické nářadí, bourací sekera,VRVN 1, pákové nůžky, sorbent, sada nastavitelných hliníkových žebříků a další prostředky.

CAS 32, TATRA 148

tatraTatra 148 je jako druhovýjezdové vozidlo, které se vyznačuje svojí nadstandardní průchodností terénem. Přepravuje posádku 1+2 osoby. Tatra prošla částečnou repasí.

Vybavení: radiostanice Motorola GM950, 3x reflexní vesta, plovoucí čerpadlo Honda, lékárna a další základní vybavení.

Převáží 6600 litrů vody.

DA L1Z, FORD TRANZIT

Vozidlo FORD TRANZIT je ve službách JPO Hajnice od července roku 2017 a nahradí Avii jako dopravní automobil. Slouží k dopravě hasičů k zásahu, na menší technické zásahy, rychlý dojezd k pacientům v rámci projektu First Responder i pro účely SDH. Vozidlo disponuje základním vybavením, přepravuje posádku 1+8. Součástí vozidla je i přívěsný vozík s plachtou. Podrobné informace o vozidle si můžete přečíst v jednom z našich článků.

Bývalá vozidla

• Avia HajniceDA 12, AVIA 30: Avia A 30 sloužila jako záložní vozidlo, které přepravovalo družstvo při větších zásazích (povodně,…) nebo materiál. Nejvíce je využíváno pro činnost SDH a MH. Přepravuje posádku 1+8 osob. Vozidlo je vybaveno čerpadlem PS-12 a základním vybavením. I přes nízkou využitelnost prošlo vozidlo kompletní opravou laku a vylepšením interiéru. V roce 2018 byla prodána soukromníkovi.
  • Tatra 805 HajniceDA, TATRA 805: Vznikl přestavbou z radiovozu. Odprodán soukromníkovi.
  • CAS 25, ŠKODA 706 RTHP: Dodnes slouží ve Vlčkovicích.
  • CAS16, PRAGA RN