Jednotka obce Hajnice disponuje novým dopravním automobilem Ford Tranzit 4×4

V pondělí dne 3. 7. 2017 došlo na Obecním úřadě Hajnice k předání nového zásahového vozidla – dopravního automobilu na podvozku Ford Tranzit, který dodala firma Auto Trutnov (hasici.autotrutnov.cz).  Součástí dodávky je i přívěsný vozík s plachtou. Jedná se o první zcela nový hasičský automobil v historii Hajnice.

Vozidlo disponuje inteligentním pohonem 4×4, který je poháněn vznětovým motorem o objemu 1995 ccm s šestistupňovou manuální převodovkou. Automobil je vybaven variabilní nástavbou – zadní sedačky je tak možné zcela vyjmout, libovolně posunout nebo je otočit do opačného směru jízdy. Vozidlo disponuje výstražným zařízením firmy Whelen, oranžovou sváděcí alejí či LED osvětlením pracovního prostoru kolem vozu. Vozidlo je navíc vybaveno zásuvkou pro nabíjení akumulátorů, USB panelem k dobíjení elektronických zařízení či zásuvkami s napětím 12 V i na bocích nástavby.

Dodané vybavení spolu s automobilem:

  • Vozidlová radiostanice Motorola DM4600,
  • hasicí přístroje: práškový a CO2,
  • variabilní ruční vyprošťovací nástroj Narimex,
  • LED ruční svítilny Streamlight,
  • magnetická LED světla s napájením 12V ze zásuvek automobilu,
  • vybavený zdravotnický batoh,
  • řezače pásu a rozbíječe skla,
  • vytyčující páska.

Celková cena vozidla včetně přívěsného vozíku je 1 347 000 Kč. Na pořízení vozidla byly čerpány dotace od Ministerstva vnitra ČR a od Královéhradeckého kraje.

Slavnostní předání dopravního automobilu proběhne dne 26. 8. 2017 v hasičské zbrojnici v Hajnici, na které jste srdečně zváni.